Başboğa

Sıkça Sorulan Sorular


Neden Başboğa?

 • Sektörde 35 yılı aşkın deneyim
 • Satış öncesi, kurulum aşaması ve satış sonrası teknik destek
 • 2 yıl garanti ve garanti sonrasında devam eden teknik servis
 • İmalat ve montaj sırasında iş ve işçi güvenliğine hassasiyet
 • İmalat ve montaj sırasında çevreye duyarlı yaklaşım
 • Uluslararası imalat ve yapı standartlarına uygunluk
 • Teknolojideki gelişme ve yenilikleri sürekli takip eden uzman ekip
 • Müşteri odaklı geleneği takip eden genç ve dinamik bir kadro
 • Satış sırasında ihtiyaçların belirlenmesini sağlamak üzere bilgilendirmek ve yönlendirmek üzere müşteri ile birlikte çalışan uzman bir satış grubu
 • Bünyemizde barındırdığımız ve yetiştirdiğimiz mühendis - mimar kadrosu
 • Ürün kalitesi ve imalat tekniklerini sürekli geliştirmek üzere Ar-Ge yatırımı
 • Membran ve çelik konstrüksiyon imalat aşamalarının tümünün tesislerimizde gerçekleşmesi sonucu toplam kalite kontrolü farklı müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilecek üretim esnekliği
 • Anahtar teslim proje çözümleri
 • Dünya çapında yapılmış projeler, uluslararası referanslar, geniş ihracat hacmi

Çadırın klasik betonarme ya da ahşap yapılara göre avantajları nelerdir?

Membran yapıların maliyeti, üretimi ve kurulumu betonarme ya da ahşap yapılara nazaran katbekat hızlı, maliyeti kıyaslanamayacak kadar düşüktür. Müşteri talep ve ihtiyacı doğrultusunda istenen bölgeye, istenen ölçekte kurulabilir. Taşınabilir olması, kısa dönem kurulumlar için imar iznine gerek duyulmaması, temel atma ve su basmanı zorunluluğunu ortadan kaldırması, her türlü sismik aktivite ve ağır hava şartlarına karşı dayanıklı olması çadırın klasik binalara karşı tercih edilmesindeki başlıca nedenler arasındadır. Gerek çelik iskelet, gerekse PVC membran kumaş ömrünü tamamladığında %100 geri dönüşümlü, çevre dostu malzemelerdir. Klasik binalarda ortaya çıkan moloz riskini taşımaz. Can ve mal güvenliği açısından güvenilirdir. PVC membran kumaş, alev yürütmezlik, sugeçirmezlik özelliklerine sahiptir. Çadır hasar gördüğünde kolayca onarılır, alanı genişletilebilir, mevcut binalara eklenebilir. Ses ve ısı yalıtımı yapıldığı takdirde ekonomik anlamdaki verimliği artar, yaşam kalitesi yükselir. Kısa dönem- etkinlik çadırlarında her türlü zemine kurulabilir. Kolon –kiriş sistemi bulunmadığından geniş bir iç mekan alanı yaratır.

Normal koşullarda membran ve çelik iskeletin ömrü ne kadardır?

Normal kullanım koşulları altında membran 10- 15 yıl, korozyona karşı dayanıklılığı sağlanmış çelik yapı ise 25 yılı aşkın bir süre güvenle ve sorunsuz kullanılabilir. Membran ömrünü tamamladığında ise düşük bir maliyetle kolaylıkla yenilenebilir.

Branda yapımında ne tür bir malzeme kullanılıyor?

Dayanıklılık gücü yüksek % 100 polyester ipliklerden dokunan ham polyester kumaş, korumalı PVC ile kaplanır. Tesislerimizde çeşitli teknolojik işlemlerden geçirildikten sonra alev yürütmezlik, su geçirmezlik, kir tutmazlık özelliklerine sahip olur.

Başboğa olarak ihtiyaca özel çadır üretimi yapıyor musunuz?

Müşterilerimizin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda kişiye özel üretim gerçekleştirmekteyiz. Uzman kadromuz tarafından projelendirilen yapılar, müşterilerimize en doğru çözümü sunmaya odaklıdır.

Başboğa Ürünleri garanti kapsamında mıdır?

İki yıl garantili olan ürünlerimiz, anahtar teslim hizmetiyle müşterilerimize sunulur.

Satış sonrası teknik destek veriyor musunuz?

2 yıl sonunda ürün garantiniz sona erse bile Başboğa uzman teknik ekibi ürününüzü uzun yıllar randımanlı kullanabilmeniz amacıyla size destek vermeye devam edecektir. Bizlerden talebiniz ister yapı tamiratı, ister parça değişikliği isterse mevcut yapı üzerinde ek çalışmalar olsun, Başboğa, teknik kadrosu ile hizmet götürmekten memnuniyet duyacaktır. Yapınızın çelik iskeleti, brandası veya aksesuarlarından biri zarar gördüğünde ya da çalışamaz hale geldiğinde Başboğa’nın uzman teknik ekibiyle irtibata geçmeniz yeterlidir. Sadece hasar değil ek yapı, alan genişletme, tavan yükseltme vs. ihtiyacı duyduğunuzda da teknik destek hizmetimizle yanınızdayız.

Çelik konstrüksiyonlu yapıların alüminyum yapılara göre avantajları nelerdir?

Çelik alüminyuma göre daha sert ve dayanıklı bir malzemedir. Çelik iskeletlerimizde kullandığımız makaslı sistemin çeliğe uygulanması deprem,rüzgar ve kar yüküne karşı yüksek mukavemet sağlar. makaslı sistemin yük taşıma kapasitesi alüminyuma adapte edilirse iskeletin ağırlığı ve maliyeti artacak, mobilitesi azalacaktır.